/
Anna Czerwińska
O mnie Miejsce pracy Cennik Oferta Certyfikaty Galeria
Psycholog

mgr Anna Czerwińska
Psycholog

Psycholog, mgr Psychologii Klinicznej na Uniwersytecie Psychologii Społecznej oraz mgr Filologii Uniwersytecie Śląskim.

Certyfikat psychoterapeutyczny w podejściu Open Dialog szczególnie skutecznym w leczeniu psychoz, jak wykazały szerokie badania kliniczne.

Prowadzę terapię depresji, nerwic, zaburzeń odżywiania i psychoz w duchu tych zasad jak i logoterapii ( tzw.leczenie sensem) Viktora Frankla, sławnego wierzącego psychiatry. („Psychoterapia podstawową metodą leczenia schizofrenii” Viktor Frankl, założyciel szkoły wiedeńskiej)

Udzielam konsultacji wspierających w trudnościach psychofizycznych związanych z przebiegiem chorób autoimmunologicznych jak np. Hashimoto.

Pomagam osobie w kryzysie opracować indywidualny plan działania i rozwoju, odnaleźć odpowiedni dla danej osoby rytm życia, uwzględniając w tym ruch fizyczny, relaks, rozwój oraz pogłębienie duchowe w odwołaniu do wyznawanych wartości.
Jestem założycielem i opiekunem grupy wsparcia „Zwróceni Ku Słabości”, która jednoczy na Śląsku większy krąg osób z problemami psychicznymi

Napisałam pracę badawczą o znaczeniu duchowego wsparcia w poważnych zaburzeniach psychicznych na podstawie analogicznych badań amerykańskich, wykorzystując po raz pierwszy w Polsce zaadaptowany przeze mnie kwestionariusz „Cierpienie z Bogiem”.